رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل: پیش بینی خرید تضمینی ۴۵۰ هزار تن گندم
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل: پیش بینی خرید تضمینی ۴۵۰ هزار تن گندم

چهارشنبه, 23 خرداد,1403

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل: پیش بینی خرید تضمینی ۴۵۰ هزار تن گندم

برداشت محصول و خرید تضمینی گندم در منطقه مغان واقع در شمال استان اردبیل آغاز شده و پیش بینی می‌شود که بالغ بر ۴۵۰ هزار تن محصول از گندمکاران استان به صورت تضمینی خریداری شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان ۴۸ مرکز خرید شامل انبار‌های تعاونی روستایی، سیلو‌های گندم و انبار‌های کارخانه‌های تهیه آرد در استان تعیین و آماده سازی شده است.
نوبخت اژدری افزود: با اشاره به خرید ۲۷۹ هزار تن محصول گندم از کشاورزان استان اردبیل در سال زراعی گذشته گفت: بر اساس پیش بینی اولیه، میزان خرید امسال گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان اردبیل ۳۸ درصد بیشتر از سال گذشته برآورد شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین از انجام هماهنگی لازم برای تامین سوخت کمباین‌ها، تراکتور‌ها و معاینه فنی تجهیزات فنی برداشت محصول جهت کاهش ریزش محصول با حضور سازمان نظام مهندسی، اتحادیه کمباین داران و شرکت فرآورده‌های نفتی استان اردبیل خبر داد.
وی اضافه کرد: خرید گندم در استان اردبیل به تدریج در شهرستان‌های مرکزی و جنوبی استان نیز طی روز‌های آینده و با فرا رسیدن زمان برداشت محصول آغاز شده و روند خرید تا زمان تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در اواخر تابستان ادامه خواهد داشت.
اژدری، میزان پیش بینی تولید گندم در استان اردبیل طی سال زراعی جاری را ۵۷۵ تا ۶۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: ۴۵۰ هزار تن از این میزان تولید به شکل تضمینی خریداری شده و مابقی نیز به شکل خودمصرفی و استفاده به عنوان بذر، در اختیار خود کشاورزان خواهد بود.


Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان