مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین : اجرای پروژه بین المللی افزایش عملکرد گندم
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین : اجرای پروژه بین المللی افزایش عملکرد گندم

شنبه, 21 اردیبهشت,1398

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین : اجرای پروژه بین المللی افزایش عملکرد گندم

     به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل محمد حسنی با اعلام این خبرافزود: افزایش ۲۵ درصدی عملکرد گندم در مزارع دیم‌ و ترویج کشاورزی حفاظتی هدف اجرای این پروژه است. این طرح شامل پروژه‌های به زراعی، کشاورزی حفاظتی و برنامه‌های آموزشی در پلات‌فرم‌های تحقیقاتی و زارعان بوده که در روستای ننه کران از توابع بخش مرکزی شهرستان نمین در زمینی به مساحت 8 هکتار در حال اجرا است.
    مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین افزود: در این پروژه 15 رقم شامل آذران، آذر2، سرداری، صدرا، اوحدی، باران، هشترود، پاراو، رصد، تکاب، کراس آذر2، صائین، ریزاو، هما و کاسکوژن با 6 آزمایش مورد بررسی قرار می گیرند و این پروژه تا ۵ سال آینده ادامه خواهد داشت تا به اهداف مد نظر اجرای طرح دست پیدا کنیم.
    وی افزود: این پروژه شامل دو بخش اساسی ایجاد و معرفی ارقام با پتانسیل عملکردی بالا و بحث کشاورزی حفاظتی است. در این پروژه به دنبال آن هستیم تا با توصیه و ترویج کشاورزی حفاظتی نسبت به صرفه‌جویی وقت، نهاده‌ها و… اقدام شود.
     حسنی افزود: افزایش عملکرد از دیگر اهداف مد نظر اجرای این طرح است که با برنامه‌های کشاورزی حفاظتی و برنامه‌های به‌ زراعی قابل اجرا است و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از اجرای این پروژه توسط کشاورزان انجام گرفته و نتایج اولیه حاکی از آن است می‌توانیم به اهداف مد نظر دست پیدا کنیم.
    مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین در پایان افزود: در این طرح مساله اصلی آن است تا نتایج اجرای طرح افزایش عملکرد گندم و نظام‌های زراعی گندم‌بنیان به خارج از پلاتفرم‌ها انتقال داده شود تا کشاورزان بتوانند براساس این نتایج عمل کنند.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استا ن اردبیل
18/2/98

 

 

 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان