سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.
سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.

ﺳﻪشنبه, 05 آذر,1398

سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.

مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل   :  
سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در احداث گلخانه رتبه نخست کشوری را داراست.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ،حسین وطن دوست که در جلسه ستاد توسعه شهرکهای گلخانه ای استان سخن می گفت با اعلام این خبر افزود: یکی از سیاست های مهم و اساسی دولت تدبیر و امید در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسعه شهرکهای گلخانه ای و حداکثر استفاده از زمین زراعی و آب مصرفی است . استان اردبیل 2500 هکتار طرح توسعه شهرکهای گلخانه ای را در دست اقدام دارد که نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح خاورمیانه بی نظیر است . به همین دلیل استان اردبیل رتبه نخست کشوری را در توسعه شهرکهای گلخانه ای دارد .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: با اجرای طرحهای گسترش شهرکهای گلخانه ای بیش از 700 هزار تن به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی اضافه خواهد شد و افزون بر 420 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد و بستر مناسبی را برای صادرات انواع محصولات کشاورزی به ارزش 300 میلیون دلار را فراهم خواهد ساخت .
در ادامه محسن مصطفایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز افزود: یکی از مهمترین رسالت های بخش کشاورزی ایجاد امنیت غذایی برای جامعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است . در همین راستا استان اردبیل طرح احداث و راه اندازی 5000 هکتار برنامه  توسعه شهرکهای گلخانه ای را در دستور کار خود دارد . قطعا پس از افزایش تولید در واحد سطح یکی دیگر از مولفه هایی که بسیار مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران تولید است افزایش میزان اشتغال و بکارگیری نیروهای جوان و توانمند در این بخش است .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: در اوایل سال 97 میزان احداث و راه اندازی واحد های گلخانه ای بیش از 20 هکتار نبود در حال که در سال جاری تعداد 23 طرح در کارگروه اشتغال به تصویب رسیده است که مربوط به شهرکهای گلخانه ای 1600 و 1000 هکتاری در پارس آباد می باشد با راه انداز این تعداد از طرحها برای تعداد 2351 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
مصطفایی افزود: تعداد 16طرح بزرگ گلخانه ای با 96 اشتغال در دست اقدام است  که از همین لحاظ می توان گفت استان اردبیل یکی از موفق ترین استانهای کشوری در توسعه واحد های گلخانه ای محسوب می شود .

 

 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان