تولید بیش از 7000 تن گوشت قرمز در پارس آباد
تولید بیش از 7000 تن گوشت قرمز در پارس آباد

شنبه, 05 بهمن,1398

تولید بیش از 7000 تن گوشت قرمز در پارس آباد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل حسن نظیفی با اعلام این خبر افزود: بیش از 6916 تن گوشت قرمز در شهرستان پارس آباد تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرستان پارس آباد با دارا بودن یک میلیون و چهل هزار واحد دامی شامل گاو اصیل، گاو دورگ، گاو بومی، گاو میش، گوسفند و بز یکی از قطب‌های مهم دامداری در استان بوده و نقش مهمی در تامین نیاز‌های استان دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد افزود: این شهرستان دارای دو واحد پرواربندی بره صنعتی فعال ونیمه فعال با ظرفیت 900 راس و با اشتغال‌زایی 9 نفر و همچنین 6 واحد پرواربندی گوساله صنعتی فعال و نیمه فعال با ظرفیت 850 راس و با اشتغال‌زایی 17 نفر و 7 واحد پرورش گاو شیری صنعتی فعال و نیمه فعال با ظرفیت 445 راس و با اشتغال‌زایی 22 نفر و تعداد 136 واحد دامداری کوچک روستایی فعال با پروانه بهره‌برداری به ظرفیت 5244 راس دام سنگین و سبک است که مجموعا از ابتدای سالجاری تا کنون5500 تن گوشت قرمز در واحد‌های دامداری این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.
وی تصریح کرد: این میزان تولید 23 درصد تولید گوشت قرمز استان اردبیل را شامل می‌شود.
وی در ادامه گفت: تامین امنیت غذایی یکی از وظایف اصلی جهاد کشاورزی است و جهاد کشاورزی با تمام توان در جهت تامین سلامتی و امنیت مواد غذایی که از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم می‌باشد تلاش می‌کند.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان