ترویج احیاء و توسعه باغات سیب گوشت قرمز در استان اردبیل
ترویج احیاء و توسعه باغات سیب گوشت قرمز در استان اردبیل

شنبه, 01 شهریور,1399

ترویج احیاء و توسعه باغات سیب گوشت قرمز در استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل علیرضا خواجوی بااعلام این خبر افزود:  با برنامه ریزی، حمایت و پشتیبانی دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی در راستای تحقق اهداف پروژه «احیاء، ترویج و توسعه باغات سیب گوشت قرمز» به عنوان یکی از ذخیار ژنتیکی ارزشمند استان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین آغاز شد.  
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: در جریان مرداد ماه سالجاری  در روستاهای پایلوت طرح شامل گرده و سقزچی آموزش های لازم  در خصوص زمان، نحوه نحوه پیوند زنی، اصول هرس و مدیریت باغات این گونه ارزشمند توسط کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان نمین به زنان روستایی و باغداران علاقمند ارائه شد.
علرضا خواجوی افزود شناسایی باغدان داران دانش بومی در خصوص تکثیر و نگهداری سیب گوشت قرمز، شناسایی مناطق پراکنش این گونه و هدف گذاری برای ترویج کشت و افزایش پایه های سیب گوشت قرمز و احیاء باغات موجود در روستاهای پایلوت طرح و  تهیه نشریه ترویجی در این خصوص از اقدامات انجام شده در سال اول اجرای این طرح در استان می باشد.  
لازم به توضیح است که سیب های گوشت قرمز به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجه موادآنتی اکسیدانت، رنگ جدید و بازارپسندی در سال های اخیر درکشورهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته اند.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان