سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل : ۵۰ درصد نیاز استان اردبیل و ۸ درصد نیاز کشور به جوجه یکروزه تأمین خواهد شد

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل :  ۵۰ درصد نیاز استان اردبیل و ۸ درصد نیاز کشور به جوجه یکروزه تأمین خواهد شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نوبخت اژدری طی بازدید از مجموعه تولیدی مرغ مادر 130 هزار قطعه ای گفت: این شرکت در استان ۵۰ درصد نیاز استان اردبیل و ۸ درصد نیاز کشور به جوجه یکروزه را تأمین می کند.
نوبخت اژدری ۱۴ آبان در بازدید از مجموعه تولیدی مرغ مادر 130 هزار قطعه ای در سرعین که با حضور باقرزاده فرماندار شهرستان سرعین، عزیزی بخشدار و حاج نوری مدیرعامل شرکت انجام شد، ضمن اعلام این خبر افزود: دو پروژه مهم تولیدی در بخش صنعت طیور شهرستان سرعین امروز بازدید شد.
وی با اشاره به اینکه پروژه مهم و نیمه تمام تولید مرغ مادر و گوشتی این شرکت در سالیان اخیر متوقف مانده بود، گفت: این طرح با ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار قطعه در سال، با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان و با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
اژدری ضمن بیان اینکه مجموعه یاد شده نقش اساسی در تأمین جوجه یکروزه استان و کشور را دارد، اضافه کرد: این طرح با اشغال زایی بیش از ۵۰ نفر و همچنین تولید ۱۸ میلیون قطعه جوجه یکروزه، ظرفیت تولید جوجه استان را افزایش خواهد داد.
سرپرست جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ و جوجه یکروزه در استان فعال است و با ظرفیت تولید مزارع خود و همچنین با بهره برداری از این واحد به تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه ای خواهد رسید.
وی اظهار کرد: ۵۰ درصد جوجه یکروزه استان از این طریق تولید می شود و پیش بینی می کنیم بیش از ۶۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه در سطح استان تولید و در سطح کشور توزیع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: پروژه دوم که بازدید شد مرغداری گوشتی ۶۴ هزار قطعه ای بود و سالیان درازی غیرفعال بود واگذار شد و با توجه به نیازمندی استان به تأمین تخم مرغ خوراکی مجوز تغییر کاربری به این واحد داده شد.
اژدری اضافه کرد: شرکت یاد شده ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در راستای خرید تأسیسات، تجهیزات و همچنین سرمایه در گردش برای این مجموعه هزینه کرده است.
سرپرست جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: ۸۰ هزار قطعه پولت ریزی انجام شده است و با اشتغال ۱۵ نفری پیش بینی می کنیم یک هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ خوراکی تولید نماید و به بازار مصرف استان عرضه کند.
۱۳۰ هزار قطعه مرغ مادر، سالانه ۱۶ میلیون قطعه جوجه یکروزه اضافه خواهد کرد
قدرت حاج نوری، مدیرعامل شرکت مورد بازدید نیز در این دیدار گفت: ۱۳۰ هزار قطعه مرغ مادر سالانه ۱۶ میلیون قطعه جوجه یکروزه به ظرفیت تولیدی استان اردبیل اضافه خواهد کرد.
وی مدعی شد: زنجیره تولید ما بزرگترین زنجیره تولید در کشور است و ۸ درصد ظرفیت تولید جوجه یکروزه کشور را تأمین می کند.
حاج نوری اعلام کرد: به جز پاکستان و ترکیه به تمام کشورهای همجوار به اضافه کشور قرقیزستان جوجه و تخم مرغ خوراکی و تخم مرغ نطفه دار صادر می کنیم.
مدیرعامل شرکت خاطرنشان کرد: گوشت مرغ صادراتی به عراق و آذربایجان و ارمنستان متوقف شده است و با توجه به کمبود آن در کشور در سال های اخیر صادراتی نداشته ایم.
حاج نوری با تأکید بر اینکه برای خرداد ماه سال آینده جوجه ریزی خواهیم کرد، افزود: ۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵۰ نفر اشتغال غیرمستقیم در این مجموعه تولیدی خواهیم داشت.
وی ضمن یادآوری اینکه امیدواریم مجموعه در تولید کشور مؤثر باشد، تصریح کرد: ۱۶۰ میلیارد تومان برآورد نهایی برای تکمیل پروژه کرده ایم و یکصد میلیارد تومان نیز برای سرمایه در گردش نیازمندیم تا به مرحله جوجه ریزی و تولید برسد.
این سرمایه گذار ادامه داد: با بهره برداری از این مجموعه سه طبقه که با پیشرفته ترین تجهیزات بهترین سالن در جهان برای پرورش مرغ گوشتی و مادر می باشد، ۱۸ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی به ظرفیت تولیدی استان اردبیل اضافه خواهد شد.
تکمیل مجموعه تولیدی مرغ مادر ۱۳۰ هزار قطعه ای در راستای احیای پروژه‌های راکد در شهرستان سرعین انجام شد
باقر باقرزاده، فرماندار شهرستان سرعین نیز در این بازدید گفت: در راستای توسعه و اشتغال زایی در حوزه کشاورزی در شهرستان سرعین و همچنین در راستای احیای پروژه های راکد در شهرستان با مدیرعامل شرکت در خرداد سال جاری جلسه ای برگزار و قول مبنی بر ادامه عملیات اجرایی پروژه گرفته شد.
وی از تحقق وعده سرمایه گزار ابراز خوشحالی کرد و افزود: ما هم قول همکاری برای تأمین و تکمیل زیرساختها و نیازمندی های مورد نیاز این پروژه را داده ایم و عملیاتی خواهیم کرد.
فرماندار سرعین ادامه داد: با راه اندازی مجموعه تولیدی مرغ و جوجه در ماههای آتی شاهد اشتغال زایی و رفع نیازمندی های جوجه و مرغ گوشتی استان اردبیل خواهیم بود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

ارسال شده: آبان 15, 1402,
نظرات: 0,
نویسنده: r_araj
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
پرداخت قبوض
دی ان ان