پیش بینی میزان تولید سیب زمینی از مرز 500 هزار تن
پیش بینی میزان تولید سیب زمینی از مرز 500 هزار تن

ﺳﻪشنبه, 02 مهر,1398

پیش بینی میزان تولید سیب زمینی از مرز 500 هزار تن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل:
امسال میزان تولید سیب زمینی از مرز 500 هزار تن خواهد گذشت .
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ،علی حسین احدی عالی با اعلام این خبر گفت: امسال 15 هزار و 140 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان اردبیل به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است که پیش بینی می شود از این سطح بیش از 515 هزار تن محصول تا پایان فصل برداشت تولید شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل افزود: تا کنون بیش از 60 درصد ازمحصول سیب زمینی شهرستان اردبیل برداشت گردیده و انتظار می رود تا هفته اول مهر ماه عملیات برداشت این محصول در مزارع این شهرستان به پایان برسد.
وی عمده رقم کشت شده در اراضی شهرستان اردبیل را رقم آگریا عنوان نمود و از سایر ارقام کشت شده در منطقه نیز ارقام جلی،فونتانه،بانبا،کایزر وساتینا را ذکر کرد.
احدی عالی در ادامه یادآور شد: سیب زمینی یکی از عمده محصولات تولیدی این شهرستان بوده و وجود اراضی حاصلخیز و مستعد و آب و هوای مناسب موجب شده تا شهرستان اردبیل از قطب های مهم تولید سیب زمینی کشور محسوب شود .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل به سیب زمینی کاران توصیه نمود محصول تولیدی خود را در انبارها و سردخانه های استاندارد نگهداری نمایندو به توصیه های فنی کارشناسان عمل کنند.
وی بابیان اینکه امسال حدود 930 هکتار از اراضی تحت کشت سیب زمینی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز گردیده است و با توجه به حصول عملکرد بالا و قابل توجه در مزارعی که از این نوع سیستم آبیاری(تحت فشار) بهره مند شده اند، افزود: اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار خصوصا سیستم آبیاری تیپ در مزارع سیب زمینی علاوه بر کاهش مصرف آب ، تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد و کیفیت محصول تولیدی خواهد داشت.
وی در پایان از کشاورزان درخواست کرد از فرصت مساعدت دولت برای توسعه آبیاری تحت فشار استفاده کنند وشیوه های نوین آبیاری را جایگزین روش های آبیاری سنتی نمایند .

 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان