پیش بینی برداشت بیش از 340 هزار تن ذرت سیلویی
پیش بینی برداشت بیش از 340 هزار تن ذرت سیلویی

دوشنبه, 06 مرداد,1399

پیش بینی برداشت بیش از 340 هزار تن ذرت سیلویی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل حسن نظیفی با اعلام این مطلب افزود: در سال زارعی جاری  7656  هکتار از مزارع این شهرستان  به زیر کشت ذرت سیلویی رفته است که از این میزان 3735  هکتار آن  کشت اول  و 3921  هکتار به صورت کشت دوم می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد بیان کرد: برای کشت ذرت سیلویی طی سال جاری حدود 268 تن بذور مناسب بین کشاورزان ذرت کار این شهرستان توزیع شد.
 نظیفی در ادامه سخنان خود افزود: امسال ارقام ديررس 704، 706 و میان¬رس 647  در مزارع كشاورزي این شهرستان كشت شده و برداشت به صورت مكانيزه با دستگاه چاپر انجام مي شود.
نظیفی بیان کرد: ذرت سیلویی یکی از محصولات مهم برای افزایش تولیدات زراعی در این شهرستان بوده که در بخش دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد : پیش بینی ما این است که امسال 340 هزار تن ذرت سیلویی برداشت کنیم .

نظیفی همچنین گفت: میزان اراضی زیر کشت این محصول در سالجاری در مقایسه با پارسال بیش از 3600 هکتار افزایش یافته است .
وی اضافه کرد: این محصول در شهرستان پارس آباد تنها به صورت آبی کشت می شود و وجود کارخانجات خوراک دام و طیور در این منطقه و سودآوری خوب از جمله عوامل انگیزه بیشتر کشاورزان برای کشت آن است.
نظیفی گفت: تولید ذرت کشاورزان پارس آبادی علاوه بر تامین نیاز این شهرستان به دیگر شهرستان های همجوار نیز ارسال می شود.
وی، ادامه داد: امسال ذرت سیلویی، از نظر سطح زیر كشت، 52 درصد و از نظر تولید در واحد سطح، 50 درصد نسبت به پارسال رشد خواهد داشت.
پارس آباد مغان در شمال استان اردبیل، با تولید بیش از 53 نوع محصول زراعی، یكی از قطب های كشاورزی استان و كشور محسوب می شود.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان