معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت : وضعیت مزارع گندم و عدس در شهرستان گرمی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد .
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت : وضعیت مزارع گندم و عدس در شهرستان گرمی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد .

شنبه, 10 فروردین,1398

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت : وضعیت مزارع گندم و عدس در شهرستان گرمی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد .

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت :
وضعیت مزارع گندم و عدس در شهرستان گرمی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد .
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل عباس کشاورز که در حال بازدید از مزارع گندم و حبوبات شهرستان گرمی بسر می برد با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه وضعیت گندم و بخصوص عدس در این شهرستان بسیار در وضعیت مطلوبی قرار دارد و امید واریم که سال پر برکتی را این شهرستان در زمینه تولید گندم و حبوبات بخصوص عدس داشته باشد .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: سعی و اهتمام مسئولین و دست اندرکاران وزارت جهاد کشاورزی بر این است تا قیمت خرید گندم و عدس را در سالجاری به نحو قابل قبولی افزایش دهند تا بدینوسیله بتوانیم حمایت خوبی از زارعین و تولید کنندگان کشور و در نهایت کشاورزان زحمتکش شهرستان گرمی داشته باشیم . قطعا ً در سالجاری خرید قیمت تضمینی محصولات کشاورزی به صورت متعادل و به نفع  تولید کنندگان خواهد بود .
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت در ادامه سخنان خود از کشاورزان منطقه خواست : به اطلاعیه های هواشناسی به دقت گوش فرا دهند و میزان بارزش ها را دقیقا ً رصد کنند و طبق توصیه ها و راهنمایی های کارشناسان از کودهای مناسب شیمیایی برای تقویت محصولات خود در مراحل رشد رویشی استفاده نمایند .
نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی  دکتر میر حمایت میرزاده نیز که معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت را همراهی می کرد ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات مسئولین جهاد کشاورزی استان  افزود: انتظاری که از مسئولین بخش کشاورزی داریم این است که مراکز خرید محصولات کشاورزی بخصوص گندم و جو را به امکانات اولیه رفاهی مجهز نمایند تا کشاورزان و تولید کنندگان بتوانند در حداقل زمان ممکن و با کمترین نگرانی محصولات خود را به مراکز خرید تحویل دهند.
این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود افزود: راه اندازی ایستگاه تحقیقات دیم در این شهرستان یکی از ضروریات است که امیدواریم با سعی و اهتمام مسئولین این امر محقق شود و با بهره برداری از دستاوردهای این ایستگاه تحقیقاتی زارعین منطقه بذور پر محصول و مقاوم به شرایط خشکی را در زمین های خود کشت و زرع نمایند ودر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قدمهای موثری بردارند .  
لازم به توضیح است که در این سفر علاوه برنماینده مردم شهرستان گرمی معاون وزیر جهاد کشاورزی را در این سفر مجریان طرح محوری گندم و دانه های روغنی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مهندس نیکشاد نیز همراهی می نمایند .  

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل
8/1/98

 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان