برداشت 15 تن انار در واحد سطح در گرمی
برداشت 15 تن انار در واحد سطح در گرمی

دوشنبه, 29 مهر,1398

برداشت 15 تن انار در واحد سطح در گرمی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی : برداشت 15 تن انار در واحد سطح
 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، امیر بدر زاده با اعلام این خبر افزود: این شهرستان دارای 2578 هکتار انواع باغات سیب وگلابی و گیلاس و آلبالو و شلیل و هلو و زرد آلو .... می باشد که از این میزان 81 هکتار آن به باغات انار اختصاص یافته است .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: ارقام کاشته شده در این شهرستان شامل ملس ساوه می باشد که از لحاظ طعم و زنگ و بازار پسندی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی افزود: با توجه به مراقبت های صورت گرفته از باغات انار این شهرستان پیش بینی می شود از هر هکتار 15 تن محصول برداشت شود .
وی در ادامه سخنان خود افزود: ارقام کاشته شده انار در این منطقه تماما مقاوم به کرم گلوگاه بوده و از این لحاظ از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار هستند بازدید های متعدد کارشناسی نیز بیانگر عدم وجود این آفت در باغات می باشد. لازم به توضیح است که از میوه انار، آب انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار تهیه می‌شود. از پوست انار برای تهیه رنگ‌های سنتی استفاده می‌شود، از پوست انار برای دباغی کردن پوست و از گل انار برای برخی مصارف دیگر استفاده می‌گردد. جوشانده انار که از جوشاندن پوست انار در آب بدست می‌آید، برای بر طرف کردن برخی از بیماری‌های گوارشی و گلو درد، یک داروی گیاهی محسوب می‌شود.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان