استان اردبیل پرچمدار تولید محصولات گلخانه ای در کشور
استان اردبیل پرچمدار تولید محصولات گلخانه ای در کشور

دوشنبه, 29 مهر,1398

استان اردبیل پرچمدار تولید محصولات گلخانه ای در کشور

نماینده مردم اردبیل ، نیر و نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی  :  استان اردبیل پرچمدار تولید محصولات گلخانه ای درکشور است .
 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، صدیف بدری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تشکل ها و صنف های بخش کشاورزی با اعلام این خبر افزود: در طی سه سال گذشته علاوه بر مشکلات عدیده ای که دربخش عمرانی با آن روبرو بودیم تلاش کردیم تا مسائل و مشکلات بخش کشاورزی استان را نیز حل و فصل نمائیم یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر کشاورزان استان با آن روبرو هستند عدم صادرات توانمند و مستمر سیب زمینی به کشورهای همسایه است که همین تنگنا ضررهای جبران ناپذیری را به قشر تولید کننده وارد می سازد قطعا ً تمامی سعی و تلاش خود را به صادرات این محصول ارزشمند به کشورهای همسایه بخصوص عراق انجام خواهیم داد .
این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود افزود: یکی از مهمترین معضلاتی که کشاورزان گندمکار با آن روبرو هستند پائین بودن قیمت تضمینی خرید گندم است قطعا قیمت تضمینی کیلویی 2200 تومان جوابگوی هزینه های تولید این محصول نیست به همین دلیل در راستای حمایت از این قشر زحمتکش تلاش خواهیم کرد تا قیمت خرید تضمینی این محصول را به صورت معقول و قابل قبولی افزایش دهیم تا تولید کنندگان و بهره برداران میل و رغبت بیشتری به تولید این محصول از خود نشان دهند .
بدری در ادامه سخنان خود افزود: تمامی تشکلهای بخش کشاورزی بخصوص تشکل های مربوط به صنف  مرغداریها مدافع اعضای خود هستند به همین دلیل می بایست از این تشکل ها در صادرات و واردات نهایت حمایت را بکنیم . می بایست انحصار در واردات از بین برود استفاده زالو صفتانه در واردات ضربات سنگینی را به پیکره تشکل ها و اتحادیه ها وارد می سازد .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای  سازمان جهاد کشاورزی استان در بهبود رتبه کشوری اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار گفت : قطعا صعود 20 پله ای استان در اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار به رتبه 9 کشوری موفقیتی بسیار ارزشمند برای بخش کشاورزی محسوب می شود این امر گویای آن است که این استان استعداد ها و قابلیت ها و توانمندهای بسیار در سطح بالایی در استفاده بهینه از منابع آبی و صرفه جویی در آب کشاورزی و اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار دارد .
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: بخش کشاورزی استان با سیاست های هدایتی و حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و سعی وا هتمام بهره برداران و تولید کنندگان مسیر توسعه و ترقی را با موفقیت طی می کند . به گونه ای که در طی 20 سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی از لحاظ رتبه بندی در اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار همیشه رتبه 29 ویا 30 کشوری را داشت در حالی که در سایه سعی و اهتمام بهره برداران و دست اندرکاران بخش کشاورزی استان خوشبختانه با 20 پله طرقی در حال حاضر به رتبه 9 کشوری ارتقاء پیدا کرده ایم که قطعا ً در طی سالهای آتی این رتبه را به زیر 5 ارتقاء خواهیم داد .
این مقام مسئول در خصوص وضعیت بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان نیز افزود: استان اردبیل در جذب اعتبارات مربوط به بخش مکانیزاسیون بسیار کارآمد و موفق عمل کرده است به گونه ای که در سال گذشته علاوه بر جذب 42 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی بیش از 167 درصد نیز افزایش جذب داشتیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه سخنان خود افزود: در استان اردبیل بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور در حال اجراست که علاوه بر آن تعداد 9 واحد گلخانه ای نیز در مساحت 20 و 25 هکتاری نیز در حال ساخت و راه اندازی است . با افتخار می توانیم بگوییم که استان اردبیل پرچمدار تولیدات گلخانه ای در کشور است و درتولید محصولات در فضای بسته نگین و سرآمد استانهای کشور است .
این مقام مسئول در خصوص راه اندازی واحد های تولیدی راکد و نیمه فعال در استان نیز افزود: در طی یک ونیم سال گذشته تعداد 127طرح راکد به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند و در سال جاری نیز تعداد 48 واحد تولیدی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را شروع کردند .

 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
پرداخت قبوض
دی ان ان